29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
-Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak, Cumhuriyet bayramı'nı kutladı

EDİRNE (AA) - Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak, 29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Ocak, mesajında cumhuriyetin,  Atatürk'ün  önderliğinde  milletimizin  azim  ve  kararlılıkla  vermiş olduğu  onurlu  bağımsızlık  mücadelesinin  neticesinde  ilan  edildiğini belirtti.

Cumhuriyetin  ilanının sadece ülkenin yönetim şeklini değil aynı zamanda muasır medeniyetler seviyesine çıkması için atılacak adımların başlangıcı olduğunu ifade eden Ocak, açıklamasında şunları kaydetti:

 ''Atatürk 'Milli kararlılık ve bilincin kıymetli eseri olan aziz Cumhuriyet'in, bugünkü ve  yarın  ki  neslin  demir  ellerinde  her  an  yükselip  sağlamlaşacağına  itimadım  tamdır' sözleriyle  günümüz  nesline  güvenini  belirtmiştir.  92  yıl  önce  kurulan  Cumhuriyetimiz günümüzde güçlü, sağlam, sarsılmaz temellere sahiptir.

Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan aziz  milletimiz  birlik  ve  beraberlik  içerisinde  müreffeh  ve  güçlü  Türkiye  yolunda  emin adımlarla ilerlemektedir. Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk  olmak  üzere  istiklal  mücadelemizin  tüm  kahramanlarını,  dökülen  kanlarıyla  bu toprakları bizlere vatan yapan ve devletimizin bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor,  aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum.''