4. Saros Körfezi Dağ Bisikleti Festivali

4. Saros Körfezi Dağ Bisikleti Festivali
4. Saros Körfezi Dağ Bisikleti Festivali
EDİRNE (AA) - Keşan Belediyesi ile Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği'nce (DOÇEK) düzenlenen festival kapsamında 200 bisikletli pedal...

EDİRNE (AA) - Keşan Belediyesi ile Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği'nce (DOÇEK) düzenlenen festival kapsamında 200 bisikletli pedal çevirecek.

Özcan, festival kapsamında Mehmet Gemici Cennet Parkı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, belediye ve DOÇEK'in birlikte düzenlediği festivale yerli yabancı çok sayıda katılımcının olduğunu söyledi.

Festival kapsamında 200 bisikletlinin Saros Körfezi'nde pedal çevireceğini aktaran Özcan, "Katılımın yoğunluğu bizleri memnun ediyor. DOÇEK'e organizasyonları nedeniyle teşekkür ediyorum.  Bu festivalimizi her yıl daha olgunlaştırarak devam ettirmeyi planlıyoruz. Festivalimizin, hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

DOÇEK Başkanı Hakan Eşme ise Keşan'ın bisiklet sporunun yanında kara ve su sporlarında da ön plana çıktığını söyledi.

Festivalin turizme katkıda bulunduğunu ifade eden Eşme, "Bisiklet sadece bir karne hediyesi değil, aynı zamanda bir ulaşım aracıdır. Bisiklet ulaşım sorununa en büyük çözümdür. Bisiklete gösterilen önemle trafikte sorunlar önlenebilir. Bizde festival kapsamında böyle bir etkinlik düzenledik. Yerli yabancı bisikletçiler Saros Körfezi'nin çeşitli analarında pedal çevirecek" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bisikletliler tur için yola çıktı.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Ulaşım

  ,

  Tur

  ,

  doğa

  ,

  Cennet

  ,

  kültür

  ,

  edirne