4. Trakya Aile Hekimliği Kongresi

4. Trakya Aile Hekimliği Kongresi
4. Trakya Aile Hekimliği Kongresi
EDİRNE (AA) - 4. Trakya Aile Hekimliği Kongresi Trakya Üniversitesi'nde düzenlendi.Balkan Kongre Merkezi'nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın...

EDİRNE (AA) - 4. Trakya Aile Hekimliği Kongresi Trakya Üniversitesi'nde düzenlendi.

Balkan Kongre Merkezi'nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrede konuşan Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, aile hekimliğinin önemine dikkat çekti.

Alın teri, beyin teri ve bilim teri olmadan bir yere gelinemediğini ifade eden Yörük, "Üniversitemiz sağlık alanında çok güçlü. Üniversitemiz bünyesindeki Meslek Yüksekokulları ve Fakülteler, gerek hizmet açısından gerekse bilim üretimi açısından uluslararası akredite laboratuvarları, altyapısı ve en önemlisi insan gücüyle ülkemizin sağlık alanında en önemli noktasındadır" dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezih Dağdeviren, "17 Eylül 1993 bizim doğum günümüz. Ne büyük gururdur ki bu doğum Trakya Üniversitesinde gerçekleşti. Biz de bunun hakkını vermeye çalışıyoruz." dedi. 

Dağdeviren, faaliyetleri hakkında bilgi vererek Aktif Yaşlanma Merkezini hayata geçirdiklerini ifade etti. 

Edirne Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahattin İlter yaptığı konuşmasında aile hekimliğinin yerleşmesi için çok uğraş verildiğini ve bugün daha iyi seviyede olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  Bilim

  ,

  Kongre

  ,

  eylül

  ,

  hizmet

  ,

  edirne

  ,

  beyin