654. Kırkpınar Tarihi Yağlı Güreşleri'ne doğru

654. Kırkpınar Tarihi Yağlı Güreşleri'ne doğru
654. Kırkpınar Tarihi Yağlı Güreşleri'ne doğru
- Kırkpınar Yağlı Güreşleri kapsamında ETSİF açıldı

EDİRNE (AA) - 654. Kırkpınar Tarihi Yağlı Güreşleri kapsamında 15. Edirne Ticaret Sanayi ve İş Fuarı (ETSİF) açıldı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve beraberindekiler, bu yıl Sarayiçi'nde 15. kez düzenlenen fuarın açılışını yaptı.

Vali Şahin, burada yaptığı konuşmada, bu tür fuarların ilin gelişmesine katkı sağlarken, insanları  da bir araya getirdiğini vurguladı.

Edirne'nin turizm ve tarımda ileri noktada olduğunu aktaran Vali Şahin, özellikle tarımda pirinç, buğday ve ayçiçeğinin esnafın yüzünü güldürdüğünü söyledi.

İki projenin Edirne için çok önemli olduğunu ifade eden Şahin, ''Birincisi kentimize havaalanı kurulması. Bu gerçekten kentin gelişmesi açısından çok önemli. İnşallah 3 sene içerisinde bu gerçekleşecek. İkincisi ise yüksek hızlı tren projesi. Bu proje Edirne'yi gerçekten uçuracak. Buradan istanbul 'a 45-50 dakikada gidilecek'' dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise Edirne gibi bir kentte hangi kademede olursa olsun yöbnetici olmanın insana büyük mutluluk verdiğini belirtti.

Başkan Gürkan organizasyonda emeği olan herkesi kutladı.

Konuşmaların ardından fuarı gezen Vali Şahin ve Belediye Başkanı Gürkan, bir traktörün direksiyonuna geçerek araçları inceledi.

Otomotiv , bitki yetiştiriciliği, enerji ve finans konularına ilişkin çok sayıda ulusal ve uluslararası firmanın stant açarak araçlarını tanıttığı fuar, Kırkpınar Haftası boyunca açık kalacak.