654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri
654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri
- Organizasyonun ikinci gününde güreşler sona ererken, günün sürprizi Mehmet Yeşli Yeşil'in elenmesi oldu

EDİRNE (AA) - 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ikinci gününde çeşitli boylarda gerçekleştirilen güreşler, sona erdi.

Sarayiçi Er Meydanı'nda teşvik-1, teşvik-2 boy güreşleriyle başlayan güreşlerin ikinci gününde, aralarında başpehlivanlık tur karşılaşmalarının da olduğu çeşitli boylarda güreşler yapıldı.

Başpehlivanlık ilk tur güreşlerinde 2009 ve 2010'un başpehlivanı Antalyalı Mehmet Yeşil Yeşil ile geçen yılın başpehlivanı Fatih Atlı'nın mücadelesi dikkati çekti. 

Final niteliğindeki güreşte uzun süre birbirini tartan iki başpehlivan, normal sürede yenişemedi. Geçen yıl altın kemeri kazanan Fatih Atlı, puanlama bölümünde rakibi Mehmet Yeşil Yeşil'i açık düşürerek yenmeyi başardı. Böylece 2011 yılında finalde Fatih Atlı'ya yenilen ve altın kemerin ebedi sahibi olma fırsatını yitiren Mehmet Yeşil Yeşil, rakibinden rövanşı alamadı.

 Yarın başpehlivanlık güreşlerinde Fatih Atlı, Recep Kara, İsmail Balaban ve Orhan Okulu gibi favorilerin de yer aldığı 8 pehlivan mücadele verecek.

Ağalık ihalesiyle 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Güreş Ağası'nın da belli olacağı organizasyon, saat 18.00'de başlayacak başpehlivanlık final güreşi ve altın kemer töreninin ardından sona erecek.


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Kırkpınar

  ,

  Fatih

  ,

  Tur

  ,

  Final

  ,

  edirne