654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne doğru

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne doğru
654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne doğru
-16. Kırkpınar Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren fotoğraflar seçildi

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi'nce, 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında düzenlenen 16. Kırkpınar Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren fotoğraflar jüri tarafından seçildi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve yarışmanın jüri üyesi Çiğdem Gegeoğlu, Hafızağa Konağı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırkpınar yaklaştıkça heyecanın da arttığını söyledi.

Çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ve bunlardan birinin de 16. Kırkpınar Ulusal Fotoğraf Yarışması olduğunu belirten Gegeoğlu, "Fotoğrafla ilgili bu kadar ustanın yanında bizler öğrenmeye çalışacağız. Onlardan ne kaparız ona bakmaya çalışacağız" dedi.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı ve jüri üyesi Serdar İyiiz ise yarışmanın üç yıldızlı yarışma statüsüne kavuştuğunu belirtti.

Türkiye 'nin birçok yerinden yarışmaya katılımın olduğunu belirten İyiiz, yarışmanın federasyon gözetiminde yapıldığını kaydetti.

Yarışmada 113 fotoğrafçının toplam 436 fotoğrafı ödül için yarıştı. Eserler dijital ortamda izlenerek değerlendirildi. 13 Temmuz'da sonuçları açıklanacak yarışmada, birinciye 2 bin 500, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin 500 lira ödül verilecek.

Öte yandan, Edirne Belediyesi özel ödülünü almaya hak kazanan yarışmacıya bin, mansiyon ödülü kazanana da 500 lira hediye edilecek.

Ayrıca, sergilenmeye değer görülen en fazla 33 adet fotoğrafın sahibine 100 lira  para ödülü verilecek.