654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne doğru

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne doğru
654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne doğru
- Kırkpınar Ağası Selim: - ''Ağalığı birisi alır, Kırkpınar'a yakışır bir şekilde yapamazsa seneye ihaleye girer yine elinden alırım''

EDİRNE (AA) - Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, ağalığı alan kişinin Kırkpınar'a yakışır şekilde bu görevi yapmaması durumunda, gelecek yıl yeniden ihaleye girerek ağalığı alacağını söyledi. 

Selim, bir restoranda düzenlendiği basın toplantısında, bugün 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri festivalinin açılışını yaptıklarını hatırlattı. 

Kırkpınar'ın sadece Edirne'ye değil tüm dünyaya mal olduğunu anlatan Selim, her şeyin Kırkpınar'a yakışır şekilde yapılması gerektiğini vurguladı. 

Kırkpınar'da bilet fiyatlarını düşürdüğü için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a teşekkür eden Selim, ''Güreşe gelen insanların çoğu, Anadolu'dan geliyor ve fakir insanlar. Fakirliğin ne olduğunu, herkes biliyor. Vatandaş geliyor, burada iki katına bilet alıyor veya alamıyor, saha boş kalıyordu. Sağolsun başkan çok iyi düşünmüş. Biz de Kırkpınar'a gelen 25 bin kişiye yemek vereceğiz inşallah'' dedi. 

Selim, ağalığın almakla değil vermekle olacağını ifade ederek, ''Ağalığı birisi alır, Kırkpınar'a yakışır bir şekilde yapamazsa seneye ihaleye girer yine elinden alırım. Parası önemli değil, önemli olan Kırkpınar ağalığını severek yapmak'' diye konuştu. 

Seyfettin Selim, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın'ı da Kırkpınar'ın açılışına gelmediği gerekçesiyle eleştirdi.