9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı
9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı
EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan,  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Türkiye tarihine damga vurmuş önemli bir siyasetçi olduğunu...

EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan,  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in  Türkiye tarihine damga vurmuş önemli bir siyasetçi olduğunu bildirdi.

Bircan, Demirel'in vefatı nedeniyle yayımladığı başsağlığı mesajında, Demirel'in vefatını üzüntü ile öğrendiğini belirtti.

 Demirel'in uzun siyasi yaşamı boyunca yaptıkları ile Türkiye tarihine damga vurmuş önemli bir siyasetçi olduğunu aktaran Bircan, şunları kaydetti:

"Gerek bürokratlığı, gerek başbakanlığı ve gerekse cumhurbaşkanlığı dönemlerinde yaptıklarıyla ülkemizde iz bırakmış, daima kamuoyunun gündeminde kalmıştır. Yaptıklarını veya yapamadıklarıyla Süleyman Demirel'i değerlendirmek bundan sonra tarihçilerin işidir. Cumhuriyetimiz,  Anadolu 'nun bir kasabasındaki yoksul bir gence önce okuma, sonra bürokraside yükselme, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı makamlarına yükselme imkanı vermiştir. Sayın Demirel de bunun karşılığında daima cumhuriyet değerlerine bağlı kalarak hizmet etmeye, kendisinin de içinden çıktığı zor şartları ortadan kaldırarak Anadolu insanına daha müreffeh bir yaşam sağlamaya çalışmıştır. Cumhuriyetle kavga etmemiş, cumhuriyetin kurucularına daima büyük saygı ve sevgi beslemiş, cumhuriyetimizin kazandırdıklarını çok iyi bildiği için cumhuriyetimizin daha ileriye götürmenin mücadelesini vermiştir."