"AB'yi Öğreniyorum" Projesi

"AB'yi Öğreniyorum" Projesi
"AB'yi Öğreniyorum" Projesi
EDİRNE (AA) - "AB'yi Öğreniyorum" Projesi kapsamında çeşitli kategorilerde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Edirne...

EDİRNE (AA) - "AB'yi Öğreniyorum" Projesi kapsamında çeşitli kategorilerde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, müdürlükte düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, AB ile ilişkilerin Türkiye için her zaman çok önemli ve zorlu bir süreci ifade ettiğini söyledi.

Giderek derinleşen küreselleşme sürecinde, Türkiye'nin uluslararası pek çok alanda daha fazla söz sahibi olduğunu aktaran Özcan, şunları kaydetti:

"AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü sorumluluğunda uygulamaya konulan, Milli Eğitim Bakanlığı 'nın faydalanıcısı olduğu öğrenciler AB'yi öğreniyor. Bana AB'yi anlat isimli yarışmaların hedefi, toplumun AB'nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. Bugün burada bilgi yarışması, resim, kısa öykü ve slogan yarışmalarında il çapında dereceye giren öğrencilerimize hak ettikleri ödüllerini vermek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Onlardan isteğimiz yakaladıkları bu başarı grafiğini sürdürmeleri ve akranlarına bu anlamda örnek olmalarıdır."

Özcan, Edirne'yi Ankara 'daki yarışmalarda temsil eden öğrencilere teşekkür etti.

Yarışmalarda dereceye girenlere bisiklet, satranç takımı, duvar saati ve kalem hediye edildi.