AGD Edirne Şube Başkanı İriş:

AGD Edirne Şube Başkanı İriş:
AGD Edirne Şube Başkanı İriş:
-"Siyer-i Nebi yarışmasıyla binlerce gencimiz, insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz'i daha da yakından tanıma fırsatı buldu"

EDİRNE (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit, "Siyer-i Nebi yarışmasıyla binlerce gencimiz, insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz'i daha da yakından tanıma fırsatı buldu" dedi.

İriş, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen "Siyer-i Nebi" yarışmasının ödül töreninde yaptığı konuşmada, yarışmaya ülke genelinden 150 bin lise öğrencisinin katıldığını söyledi.

Yarışmanın öğrencileri yararlı olduğunu aktaran İriş, şunları kaydetti:

"Siyer-i Nebi yarışması vesilesiyle binlerce gencimiz, insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz'i daha da yakından tanıma fırsatı buldu. Bu yarışmanın en güzel hediyesi elbette Kutlu Nebi'nin karakterinden izler taşıyacak tutum ve davranışları kuşanmak olacaktır. Yarışmanın organizasyonunda görev alan gönüllüler için de en güzel mükafat böyle bir hayra vesile olmaktır. Yarışmaya katılan tüm öğrencileri ve özellikle de ilk onda, yedi öğrencisi bulunan Edirne Anadolu İmam - Hatip Lisesi'nin değerli idarecilerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum."

Yarışmada, Edirne Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Muhammed Yılmaz birinci, Edirne Lisesi'nden Büşra Doğan ikinci, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'nden Azad Yılmaz da üçüncü oldu.

Yarışmada ilk ona giren öğrencilere hediye verildi.