AK Parti Edirne Milletvekili Emir Keşan ilçesini ziyaret etti

AK Parti Edirne Milletvekili Emir Keşan ilçesini ziyaret etti
AK Parti Edirne Milletvekili Emir Keşan ilçesini ziyaret etti
EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Keşan ilçesini ziyaret etti.İlçede, Keşan Kaymakamlığı,  Emniyet Müdürlüğü, Sağlık...

EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Keşan ilçesini ziyaret etti.

İlçede, Keşan Kaymakamlığı,  Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, 1923 Keşan Gençlik Spor Kulübü, Ticaret Borsası  ile Trakya Roman Dernekleri Federasyonu'nu ziyaret eden Emir, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapımı devam eden Keşan Devlet Hastanesi'nin yaklaşık 1 yıl sonra faaliyete geçeceğini vurgulayan Emir, ilçenin en büyük sorununun  kış aylarındaki hava kirliliği olduğunu söyledi.

Keşan'daki kirliliğinin asıl sebebinin, kömürde yüksek oranda bulunan kükürt olduğunu aktaran Emir, konuşmasına şöyle devam etti:

''Hava kirliliğinin sebebi, kömürdeki kükürt oranı. Keşan'da da kömürlerde bunun yüksek olduğunu biliyoruz. Mesela Keşan'daki bu kükürt oranı yüksek kömürler Edirne'ye giremez. O nedenle kömür değerlerini yükseltin, kükürt oranını düşürün. Kalori değeri yüksek olacak. Bunu belediyenin de kontrol etmesi gerekiyor. Eğer belediye olarak sen bunu kontrol etmezsen, çevre olarak kontrol etmezsen, bu kömür buraya girer''

Emir, doğal gazın ilçeye gelmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını, gazın gelmesi halinde hava kirliliği sorununun çözüleceğini vurguladı.

Keşan ilçesine yapılması düşünülen İmam Hatip Lisesi'nin mimari anlamda Trakya'da tek olacağını ifade eden Emir, konuşmasına şöyle devam etti:

''Daha önce Cumhurbaşkanımızın sözünü verdiği İmam Hatip Lisesi Osmanlı mimarisine uygun olarak yapılacaktı. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız Osmanlı mimarisinden çok bu tip projelerde Selçuklu mimarisine önem veriyor. O nedenle eski projeyi kendisi beğenmedi. Şimdi yeni bir proje çiziliyor. Mimari bakımdan Trakya'da böyle bir proje yok. Proje kısa süre içinde bitecek. İnşallah en kısa zamanda da inşasına başlayacağız.''