AK Parti Milletvekili Emir, Göç İdaresi İl Müdürlüğü'nü ziyaret etti

AK Parti Milletvekili Emir, Göç İdaresi İl Müdürlüğü'nü ziyaret etti
AK Parti Milletvekili Emir, Göç İdaresi İl Müdürlüğü'nü ziyaret etti
EDİRNE (AA) - AK Parti Milletvekili Şemsettin Emir, "Türkiye mazlumun yanındadır" dedi.Emir, Edirne Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi'nde...

EDİRNE (AA) - AK Parti Milletvekili Şemsettin Emir, " Türkiye mazlumun yanındadır" dedi.

Emir, Edirne Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi'nde incelemelerde bulundu, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Murat Yalgın ve Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Turan Mısır'dan bilgi aldı.

Emir, incelemenin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümetin insan merkezli bir yapı oluşturduğunu söyledi.

İnsan hakları ve özgürlüklerden söz edenlerin merkezi görmesi gerektiğini belirten Emir, şunları kaydetti:

"Avrupa bu konuda eksik. Avrupa her şeyde eksik. Güya medeni, çağdaş, muasır medeniyetler. İşin aslı öyle değildir. Dikkat ederseniz Arnavutluk'a geçmek için mücadele eden insanları görüyorsunuz. Kimse durduk yerde memleketini terk etmez. Şimdi bütün bunları dünya seyrediyor. Bottan denize düşen bir çocuğun cesedi kıyıya vurdu. Bunun sorumlusu olarak Tayyip Erdoğan diyorlar. Bu kadar Suriyeli buraya niye gelirmiş.

O zaman gelin iktidara kapatın kapıları o insanlar orada mermilerin altında kalsınlar ve hepsi ölsün. Bu hükümet, bu Cumhurbaşkanı, bu Başbakan 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' mücadelesini veriyor. Bakın bir sürü yatırım yapılıyor. Kardeşim bu memlekette yaşayan herkesin aldığı kültür, terbiye komşusuna evini açmaktır. Türkiye mazlumun yanındadır."

Emir, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü bozmak isteyenlere fırsat verilmeyeceğini dile getirdi.