"Akılcı İlaç Kullanımı ve Hijyen" protokolü

"Akılcı İlaç Kullanımı ve Hijyen" protokolü
"Akılcı İlaç Kullanımı ve Hijyen" protokolü
EDİRNE (AA) - Edirne'de "Akılcı İlaç Kullanımı ve Hijyen" protokolü kapsamında Edirne Lisesi'nde eğitim çalışması yapıldı.Trakya Üniversitesi...

EDİRNE (AA) - Edirne'de "Akılcı İlaç Kullanımı ve Hijyen" protokolü kapsamında Edirne Lisesi'nde eğitim çalışması yapıldı.

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan "Akılcı İlaç Kullanımı ve Hijyen" protokolü kapsamında ilk eğitim çalışması Edirne Lisesi'nde gerçekleştirildi. Protokol kapsamında 2 yıl boyunca okullarda eğitim çalışmaları yapılacak.

Edirne Lisesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan, Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Yüksel Bayrak, amaçlarının ilaç kullanımı ve hijyen konularına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Öğrencilere bilgilendirme çalışmaları yapacaklarını belirten Bayrak, "Halka akılcı ilaç kullanım davranışı kazandırılmasını planlıyoruz. Akılcı ilaç kullanımı ile halk sağlığının korunmasını hedefliyoruz. Yanlış kullanılan ilaçlar sağlığa zarar vermenin yanında ekonomiyi de olumsuz etkiler" dedi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ise Trakya Üniversitesinin sağladığı akademik destek için teşekkür etti.

 


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  Protokol

  ,

  Konferans

  ,

  eğitim

  ,

  edirne