Alaettin Çakıcı'ya "saldırı girişimi" iddiası

Alaettin Çakıcı'ya "saldırı girişimi" iddiası
Alaettin Çakıcı'ya "saldırı girişimi" iddiası
- Hükümlü olarak Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan Çakıcı'ya, başka bir mahkum tarafından yumrukla saldırı girişiminde bulunulduğu iddia edildi - Çakıcı'nın avukatı Sevinç: - ''Çıkan arbede de bir gardiyan arkadaşımız da yaralanmış, istemeden de olsa. Böyle birşey Türkiye için kabul edilemez"

EDİRNE (AA) - Edirne F Tipi Cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan Alaettin Çakıcı'ya, yumrukla saldırı girişiminde bulunulduğu  iddia edildi. 

Çakıcı'nın avukatı Can Sevinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, terör suçundan cezaevinde bulunan bir mahkumun dün akşam  müvekkiline koridorda saldırı girişiminde bulunduğunu söyledi. 

Saldırıda Çakıcı'nın yara almadan kurtulduğunu belirten Sevinç, olayın sorumlularının mutlaka tespit edilmesi gerektiği dile getirdi.

Sevinç, şöyle devam etti: 

''Alaettin Bey, benimle görüştükten sonra koridorda genç bir kişi 'merhaba' deyip yanına gidiyor. Alaettin ağabey de elini uzatınca, saldırıyor. Tabii Alaettin abi bunu savuşturuyor ve teröriste tekme atıyor. Yere düşünce üzerine gidiyor ve gardiyanlar tutuyor. Çıkan arbede de bir gardiyan arkadaşımız da yaralanmış, istemeden de olsa. Böyle birşey Türkiye için kabul edilemez. Bu sorumluluğu birisi almak zorunda. Geçerli bir açıklama yapılması gerekiyor.'' 

Çakıcı'nın Edirne'ye naklinin daha önceden planlandığını savunan Sevinç, sevenlerinin Çakıcı'yı yalnız bırakmayacağını ifade etti. 

Bu arada, geçen hafta Tekirdağ Cezaevi'nden Edirne F Tipi Cezaevi'ne nakledilen Alaettin Çakıcı'ya destek için bir grup cezaevi önüne geldi.