Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Edirne Şube Başkanı Cankaloğlu: - "Aziz milletimizin sesini dünyaya duyuran Anadolu Ajansı, Türk basınının gelişmesine büyük katkı sağlamıştır"

EDİRNE (AA) - Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu, Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutladı.

Cankaloğlu, kutlama mesajında, AA'nın basın camiasının temel taşı olduğunu belirtti.

Tarafsız habercilik anlayışı ile evrensel yayın ilkelerinden taviz vermeden görevini yerine getiren AA'yı kutladığını belirten Cankaloğlu, şunları kaydetti:

"Anadolu Ajansı'nın Cumhuriyet'in ilanından önce faaliyete geçmesi, Mustafa Kemal Atatürk 'ün Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması için haberleşmeye ve milli mücadelenin tüm dünyaya aktarılmasına verdiği önemden kaynaklanmaktadır. Aziz milletimizin sesini dünyaya duyuran ajansımız, Türk basınının gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Anadolu Ajansı, habercilikte başarı dolu geçmişiyle, bundan sonra da hem ülkemize, hem de Edirne'ye güvenilir habercilik anlayışını başarıyla temsil edecektir."

Cankaloğlu, yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının yaptığı çalışmaları doğru ve tarafsız olarak kamuoyuna yansıtan ve üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getiren Anadolu Ajansı'nın, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilkeli yayın çizgisini sürdüreceğine inandığını vurguladı.

Yaygın haber ağı, hızlı ve tarafsız haber akışıyla Türk basınının güvenilir haber kaynağı Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü tebrik eden Cankaloğlu, başta AA Edirne Bürosu olmak üzere yurt çapında görevini cefakarca sürdüren tüm çalışanlara başarılar diledi.