Anadolu Ajansı'nın 96. kuruluş yıl dönümü

Anadolu Ajansı'nın 96. kuruluş yıl dönümü
Anadolu Ajansı'nın 96. kuruluş yıl dönümü
-Edirne Vali Vekili Tanç, kutlama mesajı yayımladı -Vali Vekili Tanç: -"Milli mücadele yıllarında ülkemizin sesini tüm dünyaya duyurabilmek amacıyla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla kurulan Anadolu Ajansı'nın her geçen gün gelişerek bugün ve gelecekte de ülkemizin sesi olacağı inancımız tamdır"

EDİRNE (AA) - Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Tanç, mesajında Anadolu Ajansı'nın Türk basınının temel taşı olduğunu belirtti.

Anadolu Ajansı'nın ilkeli, tarafsız, sorumlu habercilik anlayışını bir asra yakın zamandır sürdürdüğünü ifade eden Tanç, şunları kaydetti:

"Milli mücadele yıllarında ülkemizin sesini tüm dünyaya duyurabilmek amacıyla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla kurulan Anadolu Ajansı'nın her geçen gün gelişerek bugün ve gelecekte de ülkemizin sesi olacağı inancımız tamdır. Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da güven duyulan Anadolu Ajansı'nın 96. kuruluş yıl dönümünü kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim"