Ankara'daki patlamaya tepkiler

Ankara'daki patlamaya tepkiler
Ankara'daki patlamaya tepkiler
EDİRNE / TEKİRDAĞ / KIRKLARELİ (AA) - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Ankara'daki patlamaya ilişkin, "İçimizde hainler olduğu gibi, son iki...

EDİRNE / TEKİRDAĞ / KIRKLARELİ (AA) -  AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Ankara'daki patlamaya ilişkin, "İçimizde hainler olduğu gibi, son iki yüz yıldır emperyalistlerin ülkemiz üzerindeki emelleri sona ermedi. Ne zaman uygun bir zemin bulsalar hain kollarını içimize uzatmaktan çekinmiyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

Akçay, yaptığı yazılı açıklamada, başkentte yaşanan patlamanın açık bir terör eylemi olduğunu belirtti.

Patlamada yaralananlara acil şifalar, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Akçay, şunları ifade etti:

"İçimizde hainler olduğu gibi, son iki yüz yıldır emperyalistlerin ülkemiz üzerindeki emelleri sona ermedi. Ne zaman uygun bir zemin bulsalar hain kollarını içimize uzatmaktan çekinmiyorlar.  Türkiye 'de yaşayan kimsenin dostu başka bir ülke veya terör örgütleri değildir. Bu ülkede, bu coğrafyada yaşayanların dostu, yine bu toprakların insanıdır. Türkiye, Ortadoğu ve Balkanlar'da yaşayan tüm milletler, birlik içinde olmalıdır. Türkler, Kürtler, Araplar birbirlerinin düşmanı değil, dostları ve komşularıdır. Hepimiz, ortak düşmanımıza karşı birlikte mücadele etmeliyiz, düşmana karşı el ele olmalıyız. Acıların, saldırıların, canlı bomba eylemlerinin, terörün sona erdiği günlerin yakın olmasını diliyorum."

 

- CHP Tekirdağ İl Başkanı Çetin, saldırıyı kınadı

 

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şeref Çetin, Ankara'da Tren Garı yakınlarındaki saldırıyı kınadı.

Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diledi.

Yaşanan olayın izahı olmayan hain bir saldırı olduğunu ifade eden Çetin, şunları kaydetti:

"Tüm ülke de yaşanan terör olayları insanların yaşama haklarının ellerinden alınması ülke de şiddet ve korku odaklı stratejiler planlaması maalesef ki ülkemizin gerçeği gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu kanlı oyunların hepsinin hesabını soracağız. Birlik ve beraberliğimize asla gölge düşürülmesine izin vermeyeceğiz."

 

-Edirne Belediye Başkanı Gürkan, saldırıyı kınadı

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, birlik ve beraberliğe yönelik düzenlenen saldırıyı kanıdığını bildirdi.

Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, mitinge katılmak için Edirne'den de bir kafilenin Ankara'ya gittiğini belirtti.

Saldırıda 86 vatandaşın hayatını kaybettiğini aktaran Gürkan, şunları kaydetti:

"Ölü sayısında artış yaşanması en büyük korkumuz. Ankara'ya giden arkadaşlarımıza ulaştık, çok şükür hepsinin durumu çok iyi. Emeğe, barışa ve demokrasiye yapılan bu saldırının faillerinin biran önce yakalanmasını diliyorum. Ülkemizin, geçmişte olduğu gibi bugün de, bu zor günlerin altından kalkacağına olan inancım tam. Milletimizin başı sağ olsun."

 

-CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, saldırıyı kınadı

 

CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Ankara'da yaşanan saldırıyı, şiddet ve nefretle kınadığını bildirdi..

Zengin, partisinin seçim bürosunda yaptığı basın toplantısında, bu tür olaylarla Türk halkının sabrının tükenmeye başladığını söyledi.

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Zengin, "Ankara'da yaşanan vahşeti, şiddet ve nefretle kınıyorum. Bugün sözün bittiği gündür.  Bu vahşete sebep olanlar ülkemizi 1 Kasım da gereksiz bir seçime götürenlerdir. İktidarlarını paylaşmak istemeyenlerdir. Polis İstihbarat teşkilatlarını kendi çıkarları uğruna dizayn edenlerdir. 7 Haziranda bizi seçmezseniz ülke kaosa sürüklenir diyenlerdir" şeklinde konuştu.

Toplantıya, CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel ve partililer katıldı.