Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
EDİRNE (AA) - Edirne Tabip Odası Başkanı Ertuğrul Tanrıkulu, Ankara'daki terör saldırısını kınadıklarını ve derin üzüntü içinde olduklarını...

EDİRNE (AA) ? Edirne Tabip Odası Başkanı Ertuğrul Tanrıkulu,  Ankara 'daki terör saldırısını kınadıklarını ve derin üzüntü içinde olduklarını belirterek, bugün ve yarın bıraktıklarını söyledi.

Türk Tabipler Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi önünde toplanarak terör saldırılarını kınadı.

Grup üyeleri, terör saldırısında hayatını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulundu.

Grup adına açıklama yapan Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, yaşanan olaydan dolayı çok üzgün olduklarını belirtti. Tanrıkulu, ayrıca tüm Türkiye 'de 2 gün iş bırakma kararı aldıklarını ifade etti.

Terör saldırısını nefretle kınadıklarını belirten Tanrıkulu, şunları kaydetti:

''Ankara'da barış ve demokrasi isteyenlerin üzerine bombalar atıldı. Ne yazık ki şuan resmi rakamlar 97 dese de biz bunun her an artacağından büyük endişe ediyoruz. Canlarımızı kaybettik, bütün ülke yasa boğuldu. Her türlü baskı ve zorbalığa karşı sadece özgürlük ve demokrasi istedik.

Çatışmadan ölümden medet ummadık, oraya giden insanlarımız çocuklarımız barışı getirmek için gittiler. Bir bayram havasında barışı haykırmak için gittiler. Ankara garı ne yazık ki bu güzel isteklere mezar oldu, insanlarımız parçalandı, yüreklerimiz dağlandı.  Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız."