Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
EDİRNE (AA) - Cumhuriyet Kadınları Derneği Edirne Şubesi tarafından Anneler günü dolayısıyla birlik ve beraberlik kahvaltısı düzenlendi.1. Murat...

EDİRNE (AA) - Cumhuriyet Kadınları Derneği Edirne Şubesi tarafından Anneler günü dolayısıyla birlik ve beraberlik kahvaltısı düzenlendi.

1. Murat Mahallesi'nde bir kafe de gerçekleşen kahvaltıya Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili adayı Gürkan Güneser, Cumhuriyet Kadınlar Derneği Edirne Şubesi Başkanı Mine Hepgüllü ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

"Her kadın bir annedir" diyen Başkan Hepgüllü, başta Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere tüm annelerin gününü kutladı.

Hepgüllü konuşmasına şöyle devam etti:

 "Aramızdan ebediyete ayrılan tüm annelerimizi saygı ve şükranla anarken şuan yaşamlarını sürdüren annelerimizi bugün de şahsım adına anneler gününü kutluyorum ve bugünün anlamı her gün olmalı bence anneler çok yüce değerlerdir. Bu bağlamda özellikle biz Atatürk'ün kızları, torunları olarak biz değerlerimize sahip çıkacağız.

Özellikle ve özellikle Cumhuriyet'in aydınlığıyla donanmış tüm kadınlarımızı bu zorlu günlerde birlik mücadele günümüzdür diyoruz ve şunu da söylemek istiyorum devrim yolunda şehitler verdiğimiz özellikle hayatta olan annelerini saygıyla anıyoruz ve şehit annelerimizi kadın cinayetlerine törelere kurban giden kadınlarımızın özellikle ve özellikle onların annelerini de."