Avrupa Parlamentosu Milletvekili Cramer, Edirne Valisi Şahin'i ziyaret etti

Avrupa Parlamentosu Milletvekili Cramer, Edirne Valisi Şahin'i ziyaret etti
Avrupa Parlamentosu Milletvekili Cramer, Edirne Valisi Şahin'i ziyaret etti
EDİRNE (AA) - Avrupa Parlamentosu Milletvekili Turizm ve Ulaşım Komisyonu Başkanı Michael Cramer, EDOSK'un davetlisi olarak geldiği Edirne'de Vali...

EDİRNE (AA) - Avrupa Parlamentosu Milletvekili Turizm ve Ulaşım Komisyonu Başkanı Michael Cramer, EDOSK'un davetlisi olarak geldiği Edirne'de Vali Dursun Ali Şahin'i makamında ziyaret etti.

Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, Edirne Doğa Sporları Kulübü'nün (EDOSK) Başkanı Bülent Bacıoğlu ve beraberindeki heyet ile Vali Dursun Ali Şahin'i makamında ziyaret eden Cramer,  "Demir Perde diye sınırı tarif edilen bölgelerde turizm odaklı 'Eurovelo' bisiklet rotası oluşturduk. Eurovelo'nun şu anda 14 uzun rotası bulunuyor. Eurovelo bisiklet rotaları ağının en ilginç ve uzun olanlarından biri de Finlandiya'dan başlayıp şu ana kadarki çalışmalar sonucu Bulgaristan - Türkiye sınırında biten Eurovelo-13 yani Demir Perde Bisiklet Yolu'dur (IronCurtainTrail). Rota, 14 AB üyesi de dahil olmak üzere, 20 farklı ülkeden geçiyor ve toplamda da 10 bin 400 kilometreden oluşuyor. 3 Avrupa denizini gören rota ilginç flora ve fauna ile birçok ulusal parka eriştiği gibi çok sayıda manzaralı yerlerden geçer de geçiyor. Ayrıca rota üzerinde 14 UNESCO kültürel ve doğal mirası da bulunmaktadır. Edirne ve Trakya'da rotaya dahil edilen güzergahları görmek adına EDOSK'un davetlisi olarak Edirne'ye geldim. Birkaç girişimlerde bulunacağız ve burada pedal çevirdiğimiz bölgeyi inceleme şansımız olacak" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Edirne Şahin de, "EDOSK'un çalışmalarını yakından takip ediyorum. Kendilerini bu işe ön ayak oldukları içinde tebrik ediyorum. Edirne ve Trakya'nın böyle bir organizasyona dahil edilmesinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Edirne'de UNESCO listesine giren eserler var" şeklinde konuştu.

Vali Şahin, Avrupa Parlamentosu Milletvekili Turizm ve Ulaşım Komisyonu Başkanı Michael Cramer'e günün anısına üzerinde Edirne motiflerinin işlendiği çini bir tabak hediye etti. 

Cramer daha sonra Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu'nu da ziyaret etti.