Avrupalı öğrenciler mesire alanını temizledi

Avrupalı öğrenciler mesire alanını temizledi
Avrupalı öğrenciler mesire alanını temizledi
- Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gençlik kampına katılmak için Edirne'ye gelen öğrenciler, Tunca Nehri kenarındaki mesire alanına atılan çöpleri topladı

EDİRNE (AA) -  Avrupa 'nın çeşitli ülkelerinden gençlik kampına katılmak için Edirne'ye gelen öğrenciler, Tunca Nehri kenarındaki mesire alanında temizlik yaptı.

Edirne Doğa Sporları Kulübü'nün organize ettiği kamp için Belçika, Hırvatistan, İspanya, Almanya , Fransa ve Sırbistan'dan kente gelen 12 üniversite öğrencisi, mesire alanındaki şişe, izmarit, poşet gibi çeşitli atıkları tek tek topladı.

Kamp için Almanya'dan gelen Indra Beeske, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir haftadan bu yana Tunca ve Meriç Nehri çevresinde temizlik yaptıklarını söyledi.

Edirne'deki nehirlerin ve doğanın çok güzel olduğunu belirten Beeske, "Nehir çok güzel. Ne yazık ki çok kirlilik var. Özellikle şişe ve metallerden oluşan çöpler çevreye atılmış. Amacımız bunları temizlemek'' dedi.

 

- Onlarca çuval çöp 

 

Gençlik kampı lideri Ümit Sönmez de mesire alanlarından günde 60-70 çuval çöp topladıklarını ifade etti.

Nehir kenarındaki kirliliğe dikkat çelmek istediklerini vurgulayan Sönmez, ''Geçen gün Söğütlük Ormanı'nı temizlemiştik. Şimdi de Tunca Nehri kenarını temizliyoruz. Etkinliğe Avrupa'dan 12 öğrenci katılıyor. Hepsi de gönüllü olarak geldi ve bir farkındalık yaratmak istiyorlar'' diye konuştu.

Kampa katılan öğrencilerin çevre temizliği etkinliklerinin süreceği kaydedildi.