"Babamızın organları, birilerini yaşatacak"

"Babamızın organları, birilerini yaşatacak"
"Babamızın organları, birilerini yaşatacak"
- Edirne'de, beyin ölümü gerçekleşen 78 yaşındaki kişinin organları, yakınları tarafından bağışlandı - Emine Asal: "Ölümüne üzülüyorum ama babamızın organlarının birilerini yaşatacak olması bizi son derece mutlu etti"

EDİRNE (AA) - Edirne'de, beyin ölümü gerçekleşen 78 yaşındaki Habil Kozluca'nın organları bağışlandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, geçen hafta düşme şikayetiyle Edirne Devlet Hastanesine götürülen Kozluca'nın beyin kanaması geçirdiği tespit edildi.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen Kozluca'nın beyin ölümü gerçekleşti. Doktorların görüştüğü yakınları, Kozluca'nın organlarının bağışlanmasını kabul etti.

Operasyonla alınan karaciğer Malatya'ya, iki böbrek ise İstanbul 'a gönderildi.

Kozluca'nın kızı Emine Asal ise kentte organ bağışı kampanyası başlatıldığında, bir gün birine ihtiyaç olur diye seve seve organlarını bağışladığını söyledi.  Bugün ise babasının vefat ettiğini ve onun organlarını bağışladıklarını belirten Asal, şöyle konuştu:

"Babam çarşamba günü banyoda düştü ve hastaneye getirdik. Hemen yoğun bakıma alındı. Beyin ölümü gerçekleştikten sonra bize organlarını bağışlayıp bağışlamayacağımızı sordular. Biz bu konuda duyarlı olduğumuz için kabul ettik. Daha önce kız kardeşim de benim gibi organ bağışında bulunmuştu. Ölümüne üzülüyorum ama babamızın organlarının birilerini yaşatacak olması bizi son derece mutlu etti. Başka insanlara şifa olsun diye kabul ettik."

Asal, babasına Allah'tan rahmet, nakil bekleyen hastalara da şifa diledi.