Bakım elemanları ile paylaşım ve istişare toplantısı düzenlendi

Bakım elemanları ile paylaşım ve istişare toplantısı düzenlendi
Bakım elemanları ile paylaşım ve istişare toplantısı düzenlendi
EDİRNE (AA) - Bakım elemanları ile paylaşım ve istişare toplantısı düzenlendi.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne Müdürlüğü'ne bağlı, çocuk...

EDİRNE (AA) - Bakım elemanları ile paylaşım ve istişare toplantısı düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne Müdürlüğü'ne bağlı, çocuk evlerinde görevli bakım elemanlarına yönelik paylaşım ve istişare toplantı Çocukevleri koordinasyon merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Bilgin Özbaş'ın açılış konuşması ile başlayan toplantıya İl Müdür yardımcısı Erdinç Topçu,  ÇEKOM Müdürü Sabri Bodur, çocuk evleri koordinasyon merkezinde görevli sosyal hizmet uzmanı, sosyolog, psikolog, öğretmen, sağlık personeli, çocuk eğiticisi ve bakım elemanları katıldı.

Çocuk evlerinin işleyişi, ihtiyaçları ve çocukların durumlarının değerlendirildiği toplantıda, yaz tatili süresince çocukların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri planlanarak, işleyişte görülen aksaklıklar değerlendirildi.

Bakım elemanları tarafından belirlenen hususların paylaşıldığı istişare toplantısında çocuk evlerinde tutulması gereken evrak ve belgeler, çocukların hukuki durumları, eğitim durumları, psikolojik yapıları, sağlık durumları, iletişim, komşular ile olan ilişkiler uzman personel tarafından bakım elemanları ile paylaşıldı.