Belediye esnaf denetimlerini artırdı

Belediye esnaf denetimlerini artırdı
Belediye esnaf denetimlerini artırdı
EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, esnaf denetimlerini sıklaştırdıklarını belirtti.Tanrıkulu, basın mensuplarına...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, esnaf denetimlerini sıklaştırdıklarını belirtti.

Tanrıkulu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Belediye Sağlık İşleri Birimi ekipleri ile zabıtanın ortak olarak yürüttüğü denetimlerin son aylarda daha da arttığını söyledi.

"Başkanımız Recep Gürkan'ın talimatları doğrultusunda esnaf denetimlerimiz sürüyor" şeklinde konuşan Tanrıkulu, şöyle devam etti:

"Sağlık birimi ve denetleme biriminin yöneticisi olarak başkanımızın desteğiyle çok ciddi bir revizyona gittik ve başkanımızın direktifleri doğrultusunda gıda mühendislerimizi ve ekibimizi daha da güçlendirdik. Bu ekibi üçe böldük. 6 aydır belki de Edirne tarihinde ilk defa 2 kere 3 kere denetlenen yerler oldu. Biz normalde yılda 2 kere kadar denetlemeler yapıyorduk ve bunlarda yasal çerçevede rutin denetlemelerimizdi. Okulların açılmasında ve sırasında başkanımızın özel talimatıyla okul kantinleri ve okulların çevresindeki büfeleri, bakkalları denetledik.

Bir hekim ve Edirne'de yaşayan bir birey olarak şunu söyleyebilirim ki esnaflarımızın çok büyük çoğunluğunda çok büyük sorun yok. Olanlar da gerçekten düzelip bizimle iş birliği içerisine girmeye meyilliler. Kendileri de hemen bu eksiklerini giderip bize başvuruyorlar. Ben her zaman denetimlerde önce eğitim sonra denetim diyoruz. Bizim parolamız bu. Bilgiyi vermezseniz eğitmezseniz bu insanlara soru sorma hakkınız olmaz. Biz hem esnaf odalarımızla hijyen eğitimler vb konusunda çok titiz ve Sağlık İl Müdürlüğü'nün yanı sıra tarım İl Müdürlüğüyle beraber çalışıyoruz. Çünkü amacımız halkın daha iyi ve sağlıklı hizmet almasını sağlamak."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Tarım

  ,

  Okul

  ,

  denetim

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  esnaf

  ,

  hizmet

  ,

  edirne