"Bilinmeyen Çanakkale 100'ncü yıl" konferansı

"Bilinmeyen Çanakkale 100'ncü yıl" konferansı
"Bilinmeyen Çanakkale 100'ncü yıl" konferansı
EDİRNE (AA) - Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneği Edirne Şubesi'nce "Bilinmeyen Çanakkale 100'ncü yıl" konferansı düzenlendi.Çanakkale...

EDİRNE (AA) - Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneği Edirne Şubesi'nce "Bilinmeyen Çanakkale 100'ncü yıl" konferansı düzenlendi.

Çanakkale Zaferi'nin 100'ncü yıl dönümü kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak yazar Bülent Türker katıldı.

Hollanda'daki evini müzeye çevirmesi tanınan Türker, Çanakkale konulu 15. konferansını verdiğini belirtti.

Konferanslarında Çanakkale ruhunu katılımcılara anlattığını ifade eden Türker, "Her yeri geziyorum ve yaşam öykümle Çanakkale'nin bilinmeyenlerini anlatıyorum. Yurt dışında 20 yıldan beri topladığım hiç bir yerde olmayan çok değerli eserleri sunuyorum bundan da çok mutluyum. İnşallah Çanakkale'yi sadece Türkiye 'ye değil bütün Dünyadaki Türkler'e tanıtmak gençlere Çanakkale'yi sevdirmek Çanakkale ruhunu yaşatmak istiyorum" dedi.

Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneği Edirne Şubesi Başkanı Erol Adem Düzkes'te, Çanakkale savaşında hayatını kaybeden şehitleri saygı, rahmet ve minnetle andığını söyledi.