Birinci Basamak İçin Çocuk Genetik Hastalıkları Sempozyumu

Birinci Basamak İçin Çocuk Genetik Hastalıkları Sempozyumu
Birinci Basamak İçin Çocuk Genetik Hastalıkları Sempozyumu
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi'de Birinci Basamak İçin Çocuk Genetik Hastalıkları Sempozyumu düzenlendi.Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi'de Birinci Basamak İçin Çocuk Genetik Hastalıkları Sempozyumu düzenlendi.

Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği'nin ortaklaşa Balkan Kongre Merkezi'nde düzenlediği sempozyumda Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Edirne'nin sağlık alanında öncülüğünün 1488'e dayandığını söyledi.

Üniversitenin sağlık alanındaki başarılarını sürdüreceğine işaret eden Yörük, "Üniversitemiz, Balkanlardan gelen doktorlara ve öğrencilere ev sahipliği yapmasının yanı sıra Teknoloji Araştırma Geliştirme Merkezi'nin ciddi çalışmaları ve Türkiye 'de benzeri olmayan laboratuvarları ile Edirne'yi bilim ve teknoloji şehri yaptı. Sağlık konusunda start-uplar ile gelişimimizi devam ettirmek istiyoruz. 30 yıllık kanser birikimimiz ile genetik alanında yapılacak" dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Yağız da sempozyumun çok geniş içerikli hazırlandığını ifade etti.

Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Ergül Tunçbilek ve  Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Betül Acunaş emeği geçenlere teşekkür etti.