Bitki çaylarına talep arttı

Bitki çaylarına talep arttı
Bitki çaylarına talep arttı
EDİRNE (AA) - Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşlar doğal karışımlardan oluşan bitki çaylarına yöneldi.Pazarlarda baharat ve kuru meyve...

EDİRNE (AA) ? Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşlar doğal karışımlardan oluşan bitki çaylarına yöneldi.

Pazarlarda baharat ve kuru meyve satan Bahri İşleker, kış aylarının gelmesiyle vatandaşların bitki çaylara ilgi gösterdiklerini belirtti.

İçerisinde 9-10 çeşit doğal baharat ve bitkinin bulunduğu kış çayının yoğun talep aldığını ifade eden İşleker,"Kuşburnu, zerdeçal, zencefil, tarçın, karanfil, mekke gülü, hatmi çiçeği, ıhlamur, adaçayı gibi doğal ürünleri bir araya getirip ortaya güzel bir kış çayı çıkarıyoruz. 100 gr. Çayın fiyatı 8 lira. Vatandaşlarımız çok güzel ilgi gösteriyorlar. Çünkü bu çayın içinde bulunan 9-10 çeşit ürünün hepsi doğal. Şu an için satışlarımız iyi gidiyor" dedi.

Kış çaylarının yanı sıra kuşburnu çayını da talep olduğunu ifade eden İşleker,  ''Vatandaşlarımız kuşburnu çayına 'Tansu Çiller çayı' diyor. Başbakanlık döneminde Tansu hanım bu çayı çok tüketiyordu. Kuşburnunun kilosunu 40 liradan satıyoruz. Kırklareli bölgesinin dağlık alanlarından toplanan kuşburnu meyvesini vatandaşa sunuyoruz. Şekere, kolesterole, tansiyona iyi geliyor" diye konuştu.