Bozkurt, il başkanlığına yeniden aday olacak

Bozkurt, il başkanlığına yeniden aday olacak
Bozkurt, il başkanlığına yeniden aday olacak
EDİRNE (AA) - CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, partide kurultay sürecinin başladığını belirtti. Bozkurt, il başkanlığı için aday olacağını...

EDİRNE (AA) - CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, partide kurultay sürecinin başladığını belirtti. Bozkurt, il başkanlığı için aday olacağını açıkladı.

Kurultay sürecinin 20 Haziran itibariyle başladığını söyleyen Bozkurt, "Hatırlanacağı gibi yerel seçimlerden dolayı il ve ilçe başkanlığı seçimlerimiz 1 yıl kadar ertelenmişti. Süreç başlayınca mahalle delege seçimleri, ön seçim delegeleri, ilçe ve belde başkanlıkları seçimleri yapılacak. Daha sonra da, Eylül ya da Ekim aylarında ise, il başkanlığı seçimleri yapılacak" dedi.

İl Başkanlığı için aday olacağını belirten Bozkurt, "İl Başkanlığı'na yeniden aday olacağım. Çünkü bugüne kadar 6 seçim süreci yaşadım. Bu bugüne kadar hiçbir il başkanına nasip olmadı. Benim başkanlığım döneminde girdiğim her seçimden başarıyla çıktım. Son milletvekilliği genel seçimlerinde, Türkiye genelinde en başarı il olduk. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de, Türkiye genelinde ikincilik gibi bir başarı elde ettik. Edirne'de 3 milletvekili çıkarmak için herkes gerekli mücadeleyi verdi ama bunu başaramadık ve 2 milletvekili çıkarabildik. Edirne halkımız verdiğimiz mücadeleye karşılık olarak, bizi yine birinci parti yaptı. Halkımız; bizi Türkiye birincisi yaparak, bizleri onurlandırdı" diye konuştu.