Bulgaristan'daki referandum ve yerel seçimler

Bulgaristan'daki referandum ve yerel seçimler
Bulgaristan'daki referandum ve yerel seçimler
-Gürkan, Kırcaali Belediye Başkanlığı'nı 4'üncü kez kazanan Aziz'i kutladı

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dördüncü kez Kırcaali Belediye Başkanı seçilen Hasan Aziz'i tebrik etti.

Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, Bulgaristan'daki referandum ve yerel seçimlerde Hak ve Özgürlükler Hareketi adayı Aziz'in yeniden belediye başkanı seçildiğini anımsattı.

Mart ayında Kırcaali Belediyesi ile Edirne Belediyesi arasında kardeş şehir protokolünün imzalandığını hatırlatan Gürkan, "Kırcaali halkı, iradesini kullanarak, Hasan Aziz ile bir dönem daha devam etmek istediklerini söyledi. Kendisini tebrik ediyorum. İki şehir arasında bugüne kadar devam eden kültürel, tarihi ve ekonomik işbirliklerinin bundan sonrada devam edecek olması mutluluk vericidir" dedi.

"Yakın dostum" diye nitelediği Aziz'in başarısının mutluluk verici olduğunu ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:

 "İki kentte birbiri için çok önemli. Edirne, Kırcaali'nin Türkiye 'ye açılan kapısı, Kırcaali ise Edirne için Balkanlar'a ve Avrupa 'ya açılan bir kapıdır. Bir süre önce Hasan Aziz ile iki kentin kardeş şehir olması için bir protokol imzalamıştık.

İnsanlığın evrensel değerleri için, iki kent arasındaki tarihi, kültürel ve ekonomik ilişkilerinin gelişmesi amacıyla imzaladığımız protokolün sevgili dostum Hasan Azis ile devam edeceğini bilmek mutluluk vericidir.  Hasan Aziz'in bu başarısı Bulgaristan, Kırcaali ve Edirne için hayırlı olsun"