Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Uzunköprü ilçesinde vatandaşlar, halka açık anı defterine Atatürk ile ilgili düşüncelerini yazdı

EDİRNE (AA) - Uzunköprü ilçesinde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün ölümünün yıl dönümü dolayısıyla anı defteri açıldı.

CHP Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş, Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı açıklamada, Uzunköprü'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirtti.

Türkiye genelinde yaptıkları araştırmaya göre, anı defterinin sadece Anıtkabir ve Dolmabahçe Sarayı'nda bulunduğunu ifade eden Sülüş, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediğimiz etkinlik çerçevesinde vatandaşlar Atatürk'e olan sevgisini anı defterine aktarıyor. 76 Yıl önce bugün Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder, eşsiz devlet adamı ve 20. yüzyılın dehası olan Mustafa Kemal Atatürk'ü kaybettik. Mustafa Kemal Atatürk hayalperest değildi. Yurtta barış, dünyada barış sözünün sahibi olan Atatürk, eğitimle yakından ilgilenmiştir, milli eğitimi güçsüz olan bir milletin gelişimi tamamlayamayacağını düşünmüştü."

Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinliğe, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, CHP İlçe Başkanı İnanç Sülüş ve çok sayıda parti üyesi katıldı.