Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
EDİRNE (AA) - Edirne'de, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü düzenlenen törenle kutlandı.Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne...

EDİRNE (AA) - Edirne'de, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve  54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, kurum müdürleri, askeri erkan ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı, Saraçlar Caddesi'ndeki  Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okundu.

Vali Şahin, buradaki törenden sonra valilik makamında tebrikleri kabul etti. 

Şahin, Arı ve Gürkan, Talatpaşa Caddesi'ndeki programda ise askeri araçla geçiş yaparak ve bir bölümünde de yaya olarak vatandaşların bayramını kutladı.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın mesajı okundu. 

Kurmay Binbaşı Efkan Tekinaslan, tören dolayısıyla yaptığı konuşmada, 93 yıl önce bugünün onurlu savaşla sonuçlandığı söyledi.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk 'ün Anadolu'nun varlığına kast edenleri 30 Ağustos'ta tarihe gömdüğünü ifade eden Tekinaslan, "93 yıl önce bu zafer, ülkemizi Sevr Anlaşması'na göre parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen işgal güçlerine karşı Başkomutan Atatürk'ün önderliğinde Türk ulusunun sarsılmaz azmi, yılmaz iradesi ve tükenmeyen vatan aşkı ile kazanılmıştır" diye konuştu

Konuşmanın ardından askeri birlikler ve araçlar, askeri bando eşliğinde tören geçişi yaptı.