Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
EDİRNE (AA) - Dİyanet - Sen Edirne İl Başkanı Mahmut Eroğlu, ''Camiler ve Din Görevlileri Haftası'' nedeniyle mesaj yayımladı.Eroğlu...

EDİRNE (AA) - Dİyanet - Sen Edirne İl Başkanı Mahmut Eroğlu, ''Camiler ve Din Görevlileri Haftası'' nedeniyle mesaj yayımladı.

Eroğlu mesajında, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Camiler ve Din Görevlileri Haftası'ndaki bu yıl ki ana temasının ''Cami ve namazla arınma'' olduğunu belirtti.

Camilerin, dil, renk, ırk ve kültür farkı gözetilmeksizin bütün mü'minleri tevhid inancı etrafında toplayan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan, kutsal mekanlar olduğunu ifade eden Eroğlu, Açıklamasında şunları kaydetti:

''Camilerimizin kapısı herkese açıktır. Kadın , erkek, çocuk, genç , ihtiyar, zengin, fakir, amir, memur bütün insanların buralarda Allah'a ibadet ederek huzur bulurlar. Camiler, ibadet yerleri olmakla beraber aynı zamanda, eğitim ve öğretimin yapıldığı birer ilim ve irfan yuvalarıdır. Okunan hutbeler, yapılan nasihatler ile her yaştan insana dini bilgiler öğretilir, kalplere Allah, Peygamber, vatan ve millet sevgisi yerleştirilir. Kısacası camilerimiz, önce ibadethane, sonra eğitim, kültür ve sosyal faaliyet merkezleri, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan kutsal mekanlar ve toplumsal hayatımızın en temel müesseseleridir''

Eroğlu,  Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın Türkiye ve islam alemine  hayırlar getirmesini temenni etti.