Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
EDİRNE (AA) -  Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, Camiler ve Din Görevlileri nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi.Edirne Müftülüğünde hafta ile ilgili...

EDİRNE (AA) ?  Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, Camiler ve Din Görevlileri nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi.

Edirne Müftülüğünde hafta ile ilgili açıklamalarda bulunan Müftü Üzüm,  haftanın bu yıl temasının Cami ve Namazla Diriliş olduğunu söyledi.

Camilerin toplumsal inşada önemli rol üstlendiğine değinen Üzüm, şöyle konuştu:

"Camilerimiz ve din görevlilerimiz, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, maddi ve manevi yönleri dikkate alınarak yetiştirilen bir neslin inşası için son derece önemlidir. Camiler ve din görevlileri bizlerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını gideren önemli unsurlardır. Cami ve din görevlisi toplumumuzun inşasında çok önemli görevler üstlenmişlerdir. Çocuklarımızın mutlu bir hayat yaşamasını istiyorsak, onların maddi yönlerini önemsediğimiz gibi manevi yönünü de ihmal etmemeliyiz.

Vakit çocuklarımızı cami ve din görevlileriyle buluşturma vaktidir. Çünkü problemlerimizin temelinde insanların kendisiyle çatışmasını görüyoruz. Kendisiyle, toplumla, milli ve manevi değerleriyle barışık bir bireyin oluşumunda cami ve din görevlisi merkezi bir konumdadır. Bu sağlam kaynaklardan beslenen çocuklarımız kolay kolay kandırılmayacak, topluma ve ailesine zarar veren bireyler olarak karşımıza çıkmayacaklardır."