Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
EDİRNE (AA) - Diyanet - Sen Edirne Şubesi Başkanı Mahmut Eroğlu, din görevlilerinin Türkiye'nin en ücra köşesinde dahi devletin birer elçisi olarak...

EDİRNE (AA) - Diyanet - Sen Edirne Şubesi Başkanı Mahmut Eroğlu, din görevlilerinin Türkiye 'nin en ücra köşesinde dahi devletin birer elçisi olarak görev yaptığını bildirdi.

Eroğlu, hafta dolayısıyla Eski Cami önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin zor dönemler geçirdiğini söyledi.

İmamlar ve güvenlik güçlerinin, ezanın susmaması, bayrağın inmemesi için doğu bölgesinde birlikte görev yaptığını aktaran Eroğlu, "Din görevlileri Türkiye'nin en ücra köşesinde dahi devletin birer elçisi olarak görev yapıyor. Bu bölgelerdeki bütün zorluklara rağmen, bütün baskılara rağmen çalışan din görevlilerimiz var. Son kale olarak adlandırdığım bu mücadelelerde benim her bir din görevlim bulunduğu yerin Ulubatlı Hasan'ı, bulunduğu bölgeni Sütçü İmam'ıdır" diye konuştu.

Eroğlu'nun açıklamasının ardından terör olaylarında hayatını kaybeden asker , polis ve sivil vatandaşlar için dua edildi. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  diyanet

  ,

  Asker

  ,

  Cami

  ,

  İmam

  ,

  güvenlik

  ,

  sivil

  ,

  edirne