CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Gürkan'ı tebrik etti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Gürkan'ı tebrik etti
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Gürkan'ı tebrik etti
EDİRNE (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı arayarak tebrik etti.Gürkan, belediyede düzenlediği basın...

EDİRNE (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı arayarak tebrik etti.

Gürkan, belediyede düzenlediği basın toplantısında  Türkiye genelinde seçmenin iktidar partisine mevcut rejimin devamı yönünde mesaj verdiğini de kaydeden Gürkan, Edirne özelinde CHP'nin büyük başarıya yine imza attığını kaydetti.

Edirne'de daha fazla bir oy almayı beklediklerini ifade eden Gürkan, "Dün akşam gece geç saatte Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu arayıp tebrik etti, onurlandırdı bizi. Özellikle son 20 günde biz 3-0'a inanmıştık. Bu siyaseten söylenmiş bir söz değildi. Halkın yoğun katılımını gördük ama bu gerçekleşemedi" dedi.

Gürkan, bir şekilde bir hükumetin kurulacağını, kurulacak hükumetin de Kılıçdaroğlu başbakanlığında CHP liderliğinde kurulmasını arzu ettiklerini kaydetti. Gürkan, milletvekili seçilen Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan ve Şemsettin Emir'i tebrik ederek başarı diledi.

Okan Gaytancıoğlu'nun teşkilattan uzak durduğu yönünde bir izlenim olduğu konusundaki soruya ise Gürkan, "Üç arkadaşımız seçim boyunca yetiştirebilmek için ayrı ayrı çalıştılar. Dün partiye Okan bey seçim sonuçlarını kendi seçim çevresi Havsa'da takip ettiği için gelemedi" diye yanıtladı.