CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Bulgaristan programı iptal oldu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Bulgaristan programı iptal oldu
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Bulgaristan programı iptal oldu
EDİRNE (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bulgaristan'ın Türkler'in en çok yaşadığı kentlerden Kırcaali'deki programını iptal ettiği...

EDİRNE (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Bulgaristan'ın Türkler'in en çok yaşadığı kentlerden Kırcaali'deki programını iptal ettiği belirtildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediyede düzenlediği basın toplantısında, programın Bulgaristan'daki yerel seçimler nedeniyle iptal edildiğini söyledi.

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) yalnızca Bulgaristan'da yaşayan Türk seçmenden oy almadığı gerçeğiyle hareket ederek programın iptalini gerçekleştiğini anlatan Gürkan, şöyle konuştu:

"22 Ekim'de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 'nu Kırcaali'ye götürecektik ancak Bulgaristan'ın özel durumundaki hassasiyetler nedeniyle programı iptal ettik. 22 Ekim akşamı Kırcaali'de bir konser var Türkiye 'den bir sanatçının konseri ben gidip katılacağım ve destek vereceğim oradaki arkadaşlarımıza.

Bulgaristan'daki Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin yani o partinin o coğrafyanın, o ülkenin kendi özel koşulları nedeniyle biraz hassas olmak gerekiyor. Orada HÖH zannedildiği yada algılandığı gibi sadece Türkler'e hitap eden bir parti değil, Bulgarlar'dan da başka etnik gruplardan da oy alıyor. Bizde o arkadaşlarımızın seçim ortamını ne olur olmaz olumsuz etkilemeyelim diye iptal kararı aldık."