CHP'de ön seçim

CHP'de ön seçim
CHP'de ön seçim
EDİRNE (AA) - Edirne'de CHP'li üyeler ön seçim için  sandık başına gitti.CHP Edirne milletvekili adaylarını belirlemek üzere Edirne merkezi...

EDİRNE (AA) - Edirne'de  CHP 'li üyeler ön seçim için  sandık başına gitti.

CHP Edirne milletvekili adaylarını belirlemek üzere Edirne merkezi başta olmak üzere ilçelerde de sandıklar kuruldu.

Kent merkezinde İlhami Ertem Lisesi'ne kurulan 10 sandıkta oy verme işlemi başladı. CHP'den Edirne milletvekili adayı olabilmek için 17 aday adayı yarışıyor.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da okula gelerek oyunu kullanırken, CHP'de demokrasi şöleni yaşandığını söyledi.

Gürkan, CHP'nin parti içi demokrasisinin başka partilere benzemediğini, partilerinde ileri demokrasi yaşandığını ifade etti.

Başka partilerde temayül yoklamalarının yapıldığını ancak sandıkların başka yerlerde açıldığını belirten Gürkan, şunları kaydetti:

"CHP'ye geçmişte hep bir eleştiri vardır. 1946 yılı seçimlerinde açık oy gizli tasnif yapılmıştır bu bir demokratik hatadır kabul etmek gerekirse, CHP'yi bu noktada eleştirenler 2015 yılında aynısını, demokrasi deneyiminin üzerinden bu kadar geçmesine rağmen bunu yapmaktadırlar.

AK Parti sandığa oy kullandırmakta bunu Ankara 'da açmaktadır ya da açmamaktadır. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yaratan bir durum. CHP bu ülkeye demokrasiyi getiren bir parti olarak aday belirlemesini hakim nezaretinde yaparak göstermektedir" diye konuştu.