CHP'li İnce'nin olağanüstü kurultay çağrısı

CHP'li İnce'nin olağanüstü kurultay çağrısı
CHP'li İnce'nin olağanüstü kurultay çağrısı
-CHP Edirne İl Başkanı Bozkurt: -"Biz bir değişim olsun istiyoruz"

EDİRNE (AA) ? CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, parti içinde değişim zamanının geldiğini belirtti.

Bozkurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, parti içinde değişim istediklerini söyledi.

Bozkurt, Ankara'da olağanüstü kurultay çağrısı kapsamında yaptıkları çalışmaları şöyle anlattı:

"Cumartesi günü bir toplantı yaptık Ankara'da bir otelde. Toplantının içeriği olağanüstü kurultaya gitmekti. Bunun için çalışmalar yaptık. Pazar günü de bununla ilgili bir basın açıklaması yaptık. Basın açıklamasını Ankara eski İl Başkanı Zeki Alçın yaptı. Bu süreçten sonrada kesinlikle eski delegelerle seçime gidilmesini talep ettik. Tabi biz yeni seçileceklerle bir sıkıntımız olacağını düşünmüyoruz. Onların da özgür iradelerini kullanacağını biliyoruz.

Biz bu süreçte Ankara'da bir ofis kurduk. Bu ofiste tüm aday arkadaşlarımızdan; zaten bizim partimizde aday olunmaz aday gösterilir, kurultay için destek veren herkesten bir temsilci istendi. Muharrem İnce, Umut Oran, Metin Feyzioğlu ve Mustafa Balbay'dan birer temsilci istedik. Bu arkadaşlar oluşturulan ofiste kurultay için imza toplamaya başladı."

Muhalefetten çıkacak bir isme destek vereceklerini belirten Bozkurt,  şöyle devam etti:

"Dün Muharrem İnce bir basın açıklaması yaptı. İnce basın açıklamasında, 'ben aday değilim zaten bu adaylık açıklaması değil, bu oluşuma destek vermek için bir basın açıklaması yaptım' dedi.  Ama dışarıdaki algı Muharrem İnce basın açıklaması yaptı, il başkanları destek verdi gibiydi. Biz kurduğumuz komisyonla olağanüstü kurultay yapılmasını istiyoruz. Hepimiz sorunlar yaşadık. Türkiye 6 tane seçim geçirdi. Başarısızlıkla sonuçlandı bunlar.

Artık bir önlem almamız gerektiğini düşünüyorum. Ben daha öncede söyledim Genel Başkanımız şapkayı önüne koyup Parti Meclisini ve Merkez Yürütme Kurulunu toplaması gerekiyor. Biz 4 adaydan bu süreçte hangisi çok imza toplarsa, biz o adaya destek vereceğiz. Biz sadece Muharrem İnce'ye destek vereceğiz demiyoruz. Umut Oran çok imza toplarsa onu destekleyeceğiz. Biz bir değişim olsun istiyoruz." 

CHP'nin iktidar olması için çaba sarf ettiklerini belirten Bozkurt,  "65 yaşındaki birine sorsak iktidar yaşadın mı diye yaşamadım der. Ben 37 yaşındayım ben 2019'da mutlak ve mutlak Genel Başkanımızın Başbakan, Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanının CHP'den olmasını istiyorum. Bu mücadele bunun için olacak. İnanıyorum ki 2019'da iktidar olacağız" ifadelerini kullandı.