Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Gençlik Kolları üyeleri Türk bayrağı dağıttı.AK Parti Edirne Gençlik Kolları üyeleri Saraçlar Caddesi'nde cumhuriyetin...

EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Gençlik Kolları üyeleri Türk bayrağı dağıttı.

AK Parti Edirne Gençlik Kolları üyeleri Saraçlar Caddesi'nde cumhuriyetin 92'inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında Türk bayrağı  armağan etti.

AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Veysel Güner, yaptığı açıklamada, cumhuriyetin 92'inci yılının coşku ve kıvançla kutlandığını söyledi.

Cumhuriyetin her geçen yıl daha güçlenerek büyüyeceğini ifade eden Güner, şunları kaydetti:

"Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Harbi kahramanlarımızı, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızı, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren aziz  şehitlerimizi, vatanı ve milleti için kendilerini siper eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bizler bugün dünden itibaren başlayan bayram coşkusunu devam ettirme adına , vatanımıza ,bayrağımıza, birliğimize ve kardeşliğimize göz dikenlere inat siyasi düşünceniz ne olursa olsun tek derdimiz vatan bayrak olsun diyerek Edirneli hemşehrilerimize ve esnafımıza Türk bayrağı armağan ettik. Herkes bilsin ki bu bayrak hepimizin. Bizler Türk, Kürt, Laz, Çerkez , Roman hep birlikte yaşayarak 2023 hedeflerine hep birlikte yürüyeceğiz." 

İl Gençlik Kolları Sosyal İşler Başkanı Okan Yıldız da bu günlerin dosta güven düşmana korku salan günler olduğunu kaydetti.