Cumhuriyet Kupası

Cumhuriyet Kupası
Cumhuriyet Kupası
-Edirne Belediyesi Edirnespor organizasyona galibiyetle başladı

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Edirnespor organizasyona galibiyetle başladı.

Günün ilk maçında karşı karşıya gelen Hatay BŞB-BGD karşılaşması baştan sona büyük bir çekişme heyecan içinde geçerken ilk yarı skoru 36-30 BGD üstünlüğünde tamamlandı.

İkinci yarıda da karşılaşma son saniyelere kadar başabaş geçse de maçın sonunda 74-71 skorla gülen taraf Hatay temsilcisi oldu.

Günün ikinci maçında ev sahibi Edirne Belediyesi Edirnespor ile İstanbul Üniversitesi karşılaştı.

İlk periyotu Edirne Belediyesi Edirnespor Dila, Melis, Saynur, Jovanovic , Baltic ve Malashenko'nun sayılarıyla 20-19 önde kapadı. İkinci periyotta da etkili oyununu sürdüren Edirne temsilcisi bu periyotta da  özellikle Malashenko'nun etkili oyunu ve Saynur, Jovanovic, Fahriye ve Melis Talay'ın sayılarıyla farkı açmaya başladı ve ilk yarıyı 45-39 önde kapadı.

3.periyota Malashenko ve Dila'nın 3 sayılık basketiyle başlayan Edirne  Belediyesi Edirnespor ilk iki dakikada farkı 11 sayıya çıkardı 50-39. Ardından Malashenko Jovanovic ve Baltic ile 9-0'lık bir seri daha yakalayan sarı-kırmızılı ekip skoru 59-41'e getirdi.

4-0'lık bir İstanbul Üniversitesi serisinin ardından Edirne temsilcisi son 3.30'da Jovanovic'in basketiyle skoru 61-4'e getirdi. Kalan dakikalarda 11-6'lık üstünlük sağlayan Edirne Belediyesi Edirnespor Milica Deura'nın turnike basketiyle son periyota 23 sayı farkla 74-51 önde girdi.

Final periyotu İstanbul Üniversitesi'nden La Tanya White'ın önce 2 başarılı serbest atışı ardından da 3 sayılık basketiyle başladı 74-56. Edirnespor Malashenko ile sayılar bulsa da İstanbul Üniversitesi ilk 5 dakika sonunda farkı 16 sayıya kadar indirdi 78-62. Bu bölümde Jovanovic ve hemen ardından Dila'nın sakatlanmasını iyi değerlendiren İstanbul Üniversitesi son  3.30'a girildiğinde farkı 8 sayıya kadar indirmeyi başardı 78-70.  Deniz Doğan'ın 3 sayılık atışıyla tekrar sayı bulan Edirnespor son 2.45'de farkı tekrar çift hanelere taşıdı. 81-70. Kalan bölümde Milica Deura ve Melis Talay'ın serbest atışlarıyla sayılar bulan Edirne Belediyesi Edirnespor maçı 11 sayı farkla 84-73 kazanmasını bilerek ilk  kupada ilk günü galibiyetle kapadı.