Demirel için Eski Cami'de mevlit okutuldu

Demirel için Eski Cami'de mevlit okutuldu
Demirel için Eski Cami'de mevlit okutuldu
EDİRNE (AA) - Edirne'deki tarihi Eski Cami'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel için mevlit okutuldu.Ulu Cami Baş İmam...

EDİRNE (AA) - Edirne'deki tarihi Eski Cami 'de  Türkiye Cumhuriyeti 'nin 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel için mevlit okutuldu.

Ulu Cami Baş İmam Hatibi Metin Uluocak, mevlit öncesi, hayırlı bir günde vatandaşların dua için toplandığını söyledi.

Vatandaşların ulu mabedi doldurduğunu belirten Uluocak, "Devletimize hizmet edenler ve özellikle  9. Cumhurbaşkanımız merhum Süleyman Demirel beyefendinin ruhu için camimizde mevlit programı düzenlendi. Başta 9. Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize hizmet eden bütün büyüklerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz. Bu vesileyle duamız şudur: Cenab-ı Hak, aziz milletimizi, aziz yurdumuzu kıyamete kadar payidar eylesin. Birliğimizi, beraberliğimizi, düzenimizi bozmak isteyenlere de fırsat vermesin" diye konuştu.

Uluocak, ayrıca Demirel ailesine teşekkür etti.

Mevlit programı sonrası kılınan cuma namazının ardından camiden çıkanlara, üzerinde Süleyman Demirel'in bir mitingte şapkasıyla vatandaşları selamlarken çekilmiş fotoğrafının bulunduğu paketlenmiş lokum dağıtıldı.