Demiryolu hatlarındaki otlar ilaçlanacak

Demiryolu hatlarındaki otlar ilaçlanacak
Demiryolu hatlarındaki otlar ilaçlanacak
EDİRNE (AA) - Edirne, İstanbul ve Tekirdağ il sınırları içerisindeki demiryolu hatlarındaki otların ilaçlanacağı bildirildi.Devlet Demiryolları...

EDİRNE (AA) - Edirne, İstanbul ve Tekirdağ il sınırları içerisindeki demiryolu hatlarındaki otların ilaçlanacağı bildirildi.

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, üç ildeki ilaçlamanın 10-29 Mayıs'ta gerçekleşeceği belirtildi.

İlaçlamanın insan ve hayvan sağlığı açısından tehlikeli olduğu ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Edirne, İstanbul ve Tekirdağ il sınırları içinde bulunan demiryolu hatları sınırları içindeki hat ve istasyonlarda otlarla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır. Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından demiryolu güzergahı ve 10 metre yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden 10 gün sonrasına kadar vatandaşların dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur. İlaçlama programı 10-29 Mayıs tarihleri arasında Muratlı/Tekirdağ ile Kapıkule/Edirne hat kesiminde ve istasyon sahasında, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Haydarpaşa Gar sahası ile İstanbul Sirkeci Garı ve Yedikule istasyonları arası ile bu istasyonlar arasında kalan demiryolu hatlarındadır."


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Haydarpaşa

  ,

  edirne