"Deney günleri" düzenlendi

"Deney günleri" düzenlendi
"Deney günleri" düzenlendi
EDİRNE (AA) -  Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri  "deney günleri" düzenledi.Geçen yıl  sosyal sorumluluk projeleri kapsamında...

EDİRNE (AA) -  Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri  "deney günleri" düzenledi.

Geçen yıl   sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ortaokul öğrencilerine fen derslerini sevdirmek, günlük yaşamda karşılaştıkları problemleri çözmede fen ve teknolojiyi kullanabilmelerini  sağlamak, deney- gözlem ve diğer sayısal metotlarla araştırma duygusunu geliştirmek, kişisel  becerilerin ve bireysel zekânın ortaya çıkmasına uygun zemin oluşturmak amacıyla kurulan "Meraklı Zihinler Kulübü" Fizik, kimya , biyoloji derslerinden seçtikleri ilginç deneylerle Kavgaz ve Alper Yazoğlu Ortaokulu öğrencilerine deney sunumları yaptı.

Kimya öğretmeni Gülin Pamukçu, fizik öğretmeni Işıl Bulungiray ve biyoloji öğretmeni Hülya Tanınmış'ın rehberliğinde  9. ve 11. sınıf öğrencilerinden oluşan "Bahçeşehir Koleji Meraklı Zihinler Kulübü", önümüzdeki yıl bu tarzdaki etkinlikleri il genelinde yapmayı planladıklarını ifade etti.

Özel  Edirne  Bahçeşehir  Anadolu ve Fen Lisesi  Müdürü Aysun Yiğitsoy da,  bilimin ve bilimsel çalışmanın insan hayatında hep var olduğunu ve bu yolda  başarıyla ilerleyen öğrencileriyle gurur duyduğunu  belirtti.