Diyanet Vakfı Edirne Şubesi iftar düzenledi

Diyanet Vakfı Edirne Şubesi iftar düzenledi
Diyanet Vakfı Edirne Şubesi iftar düzenledi
EDİRNE (AA) - Diyanet Vakfı Edirne Şubesi şehit aileleri için iftar düzenlendi.Dar'ül Hadis Camisi İmamı Mahmut Eroğlu cami bahçesinde organize...

EDİRNE (AA) - Diyanet Vakfı Edirne Şubesi şehit aileleri için iftar düzenlendi.

Dar'ül Hadis Camisi İmamı Mahmut Eroğlu cami bahçesinde organize edilen iftara gelen şehit aileleri ve Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i cami girişinde karşıladı.

Vali Şahin de Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Vardar ile başkan yardımcısı Faruk Çiftçi başta olmak üzere şehit yakınlarıyla yakından ilgilendi, sohbet etti.

Şahin, yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yıl ramazan ayı temasını "Vakit iyilik vaktidir" olarak belirlediğini söyledi.

İyilik vakitlerini sadece ramazana özgü tutmamak gerektiğine vurgu yapan Vali Şahin, "Sadece vakit ramazanda iyilik vakti değil her zaman iyilik vaktidir. Gününü program ettiğinde sadece kendi menfaatlerin için değil kaç kişinin halini sordun, kaç çocuğun başını sıvazladın, karnını doyurdun işte onlar iyilik hanesidir. 365 günün tamamı iyilik vakti olarak düşünmek lazımdır. Sadece ramazanda düşünmek yakışmaz bize, ramazan şefkat ayıdır bu ayda iyiliklerinizi fazlasıyla yaptığınızda daha kıymetli hayat yaşarsınız" diye konuştu.

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm de, şehit ailelerine bu ülke için, vatan için gözünü kırpmadan şehit olan evlatlar yetiştirdiklerini ve her şehit yakını olanın cennette sahibi olduğunu ifade etti.