DMEDD'den Edirne'de "sevgi evleri" ziyaretleri

DMEDD'den Edirne'de "sevgi evleri" ziyaretleri
DMEDD'den Edirne'de "sevgi evleri" ziyaretleri
- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun eşi ve DMEDD Onursal Başkanı Hülya Çavuşoğlu, koruma ve bakım altındaki çocuklarla bir araya geldi, bir çocuğun doğum günü kutlamasına katıldı

EDİRNE (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşi ve Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD) Onursal Başkanı Hülya Çavuşoğlu, koruma ve bakım altındaki çocuklarla bir araya geldi.  

Çavuşoğlu, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru'nun eşi ve DMEDD Başkanı Canan Koru ile Edirne'de bazı ziyaretlerde bulundu.

Koruma ve bakım altındaki çocukların kaldığı "sevgi evleri"ni ziyaret eden Çavuşoğlu, yetkililerden bilgi aldı, çocuklarla yakından ilgilendi.

DMEDD tarafından Edirne'deki sevgi evlerine bağışlanan 14 bilgisayarı yetkililere teslim eden Çavuşoğlu, Nilüfer Çocuk Evi'nde kalan ve Özel Çocuklar Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda birinci olan Ferdi Uzun'un da aralarında bulunduğu çocuklara hediyeler vererek, bir çocuğun doğum günü kutlamasına katıldı. 

Çavuşoğlu, kalbinin korunmaya muhtaç çocuklarla birlikte attığını, koruma ve bakım altındaki çocuk evleri için her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

Sevgi evleri ziyaretlerine, Tut Elimi Edirne Derneği Onursal Başkanı Melahat Şahin, TUT Elimi Derneği Başkanı Şule Yörük, Başkan Yardımcısı Ayşegül Yörük ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş da katıldı. 

Çavuşoğlu ve Koru, kentte Selimiye Camisi, Eski Cami, 2. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi ve Asker Hastanesi Şehitliği'ni de ziyaret etti.