Doç. Dr. Kaya, Abu Dabi'deki tarım zirvesine katılacak

Doç. Dr. Kaya, Abu Dabi'deki tarım zirvesine katılacak
Doç. Dr. Kaya, Abu Dabi'deki tarım zirvesine katılacak
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi, Türkiye Bitki Islahçıları Derneği ve Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanı Doç. Dr. Yalçın Kaya, Abu Dabi...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi, Türkiye Bitki Islahçıları Derneği ve  Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanı Doç. Dr. Yalçın Kaya, Abu Dabi Tarım Zirvesi'ne katılacak.

Doç. Dr. Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9-11 Mart'ta Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenecek Abu Dabi Tarım Zirvesi'ne katılacağını söyledi.

Zirvenin Birleşik Arap Emirlikleri Başbakan Yardımcısı Bin Zayed Al Nahyan'ın başkanlığında, dünya tarımına yön veren bilim adamlarının katılımıyla gerçekleşeceğini ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

"Bu forum, dünyada tarımını zirvesi olarak adlandırılmakta. Forum sırasında devam edecek konferans ve çalıştayların yanında şu anda dünyada tarımdaki mevcut problemler, çözüm yolları ve önerileri, geliştirilen son teknolojiler ve bunların uygulama alanları dünyada tarıma yön veren 300 bilim adamının katılımıyla tartışılacak. Bu seçkin bilim adamları arasına seçildiğim için gururluyum ve ülkemizi en iyi şekilde temsil
edeceğim."