"Doğal ürünler pazarı" açıldı

"Doğal ürünler pazarı" açıldı
"Doğal ürünler pazarı" açıldı
EDİRNE (AA) - Köylerde üretilen organik ürünler Edirne'de satılacak.Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, 1. Murat Mahallesi'ndeki pazar yerinde Kadın...

EDİRNE (AA) - Köylerde üretilen organik ürünler Edirne'de satılacak.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, 1. Murat Mahallesi'ndeki pazar yerinde  Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi'nin "Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar" projesinin ürünü olan doğal ürünler pazarının açılışında girişimci kadınları kutladı.

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Arslan'ın büyük bir özveriyle projeyi hayata geçirdiğini ifade eden Vali Şahin, "Bu gidişle kadının fendi erkeği yenecektir" dedi.

Edirne'de kadın istihdamı noktasında yüzde kırklık oranla Türkiye 'de ilk sırada olduğunu anımsatan Vali Şahin, "Edirne yalnızca Selimiye, Kırkpınar, Darü'şifa, Uzun Köprüsü ile değil kadınlarının da 'ben varım' dediği bir il" diye konuştu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, Edirne Belediyesi'nin her zaman kadının yanında olduğunu vurguladı.

Gürkan, Cumhuriyet kadınlarının demokrasinin gelişmesindeki en önemli güç olduğunu altını çizerek, şunları kaydetti:

"Serhad kenti Edirne'nin yüzyıllardır görevi Balkanlar'dan ve Avrupa 'dan gelen tehditlere karşı Anadolu'yu korumak olmuştur, bunu bugünde yapıyoruz. Bunu yaparken kadınlarımız bu mücadelenin olmazsa olmazıdır. Biz Cumhuriyetin çocukları olarak erkeğin arkasından gelen değil gerekirse erkeğin önünde gidip demokrasinin, gelişmişliğin önünü açan kadınlar istiyoruz."

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk de yaptığı konuşmada Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Arslan ve ekibini tebrik etti.

Arslan da kendilerine destek olan Edirne Valisi Şahin, Edirne Belediye Başkanı Gürkan, borsa ve oda başkanları ile köy muhtarlarına teşekkür etti.

Açılışı izlemeye gelen huzur evi sakinleriyle Vali Şahin ve Belediye Başkanı Gürkan yakından ilgilendi.

Pazar günleri kurulacak pazarda doğal yiyecek ve içeceklerin yanı sıra Edirne Valiliği Sosyal Dayanışma Merkezi kursiyerlerinin yaptığı Edirne bebekleri de satılıyor