Dünya Ayçiçeği Derneği yönetimi, Edirne'de toplanacak

Dünya Ayçiçeği Derneği yönetimi, Edirne'de toplanacak
Dünya Ayçiçeği Derneği yönetimi, Edirne'de toplanacak
EDİRNE (AA) - Merkezi Paris'te bulunan Dünya Ayçiçeği Derneği'nin yönetim kurulu toplantısı, yarın Edirne'de yapılacak.Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanı...

EDİRNE (AA) - Merkezi Paris'te bulunan  Dünya Ayçiçeği Derneği'nin  yönetim kurulu toplantısı, yarın Edirne'de yapılacak.

Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanı Doç. Dr. Yalçın Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada ayçiçeği üreten 100'den fazla ülkeden bilim adamları, araştırmacılar, yöneticiler ve sektör temsilcilerinin üye olduğu derneklerinin yönetim kurulunun yarın Edirne'de toplanacağını söyledi.

Toplantıda önemli kararlar alınacağını ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

"Gündemimiz oldukça yoğun. Gelecek yıl Edirne'de yapılacak 19. Dünya Ayçiçeği Konferansıyla ilgili çalışmalar ve hazırlıklar, dünyada ayçiçeği tarımı, bilimi ve araştırmalarına önemli katkı sağlayan ve her dört yılda bir verilen PUSTOVOIT ödülü verilecek olanların ve 2020 yılında yapılacak konferansın yerinin belirlenmesi gibi konular görüşülecek. Dünya Ayçiçeği Derneği, Edirne'de ilk defa toplanacak. 2016 yılında ülkemizde ilk defa düzenlenecek konferansın, ülkemizin ayçiçeği başkenti Edirne'de yapılması, şehrimize tanıtım ve ekonomik anlamda çok önemli katkılar yapacak."  


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Bilim

  ,

  sektör

  ,

  yönetim

  ,

  edirne