Durakların önüne park yapılamaz işareti çizildi

Durakların önüne park yapılamaz işareti çizildi
Durakların önüne park yapılamaz işareti çizildi
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkililerince otobüs duraklarının önündeki alana park yapılamaz işareti...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkililerince otobüs duraklarının önündeki alana park yapılamaz işareti konuldu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, karayolları standartlarına göre otobüs duraklarının çevresindeki alana  park yapılamaz anlamına gelen "D" harfi çizildiği aktarıldı.

Toplu taşıma araçları dışında kalan araç sürücülerinin kullandıkları araçları otobüs duraklarının olduğu alanlara park etmelerinden dolayı birçok farklı sıkıntıların yaşandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Özellikle hususi araçlarca işgal edilen otobüs duraklarında, toplu taşıma araçlarından inen ve binen yolcular büyük tehlike atlatmaktadırlar. Bu duraklara park eden araçlar gerek kendi, gerekse toplu taşıma yolcuları için her an bir kaza sebebi olmaktadırlar. Duraklara park edilen araçların sahipleri hakkında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre para cezası veriliyor. Diğer sürücülerin trafik güvenliği ve ceza ile karşı karşıya kalmamaları için otobüs duraklarına park etmemelerini önemle hatırlatmak istiyoruz."


  ETİKETLER:

  Ulaşım

  ,

  Ceza

  ,

  Para

  ,

  Karşı

  ,

  edirne