Duran, son yolculuğun uğurlandı

Duran, son yolculuğun uğurlandı
Duran, son yolculuğun uğurlandı
- Ankara'daki terör saldırısında yaralı olarak kurtulan ve geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Tüm Bel-Sen Edirne Şube Başkanı Esfet Duran, son yolculuğuna uğurlandı - Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Erol: - ''O hain patlamada ayağından yaralanarak kurtulmuştu. Ancak burada kalbine yenik düştü, bizi de çok üzdü. Arkadaşımızın mücadelesi bizim mücadelemize ışık tutacak, onu asla unutmayacağız''

EDİRNE (AA) - Ankara'daki terör saldırısından hafif yaralı olarak kurtulan ve dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Tüm Bel-Sen Edirne Şube Başkanı Esfet Duran, son yolculuğuna uğurlandı.

Duran için Edirne Belediyesi önünde düzenlenen törende konuşan Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, büyük üzüntü yaşadığını belirtti.

Duran'ın Ankara'daki bombalı saldırıdan ayağından yaralanarak kurtulduğunu hatırlatan Erol, ''Ancak burada kalbine yenik düştü, bizi de çok üzdü. Arkadaşımızın mücadelesi bizim mücadelemize ışık tutacak, onu asla unutmayacağız, ailesini asla yalnız bırakmayacağız, gerek KESK gerek Tüm-Bel-Sen olarak her zaman yanlarında olacağız'' diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, belediyede farklı birimlerde çalışan Duran'nın son olarak Fen İşleri Müdürlüğü'nde görev yaptığını söyledi.

 Edirne Belediyesi çalışanları olarak çok üzgün olduklarını ifade eden Çakır, ''O, 20 gün önce daha Ankara'da o hain saldırıda yara almış Edirneli bir çalışanımızdı. Oradan kurtulup geldikten sonra birçok eylemde birlikte olma şansı yakaladık. Ben ona hep tonton diyordum. Dediğim gibi bu ona hiç yakışmadı'' diye konuştu.

Çakır, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın yurt dışında olduğu için cenaze törenine katılamadığını sözlerine ekledi.

Duran'nın cenazesi, Yenikadın köyünde kılınan öğle namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.